Kamenná kuchyňská deska

Pokud chcete mít doma skutečný dotek přírody a budete ochotni si připlatit nějakou tu kačku navíc, kamenná kuchyňská deska je tou správnou volbou. Z přírodních materiálů je totiž nejodolnější a ani údržba není nijak obtížná.

Kámen v interiéru

Kámen působí luxusně a je proto s oblibou využíván v interiérovém designu. Zatímco pískovec „vyzařuje“ teplo a středověkou inspiraci, punc opravdového luxusu spolehlivě obstará Onyx. Je totiž světlo propustný a při dobrém osvětlení dokáže vykouzlit unikátní atmosféru. Pokud však dojde na kuchyňskou pracovní desku, která musí být především odolná, ani jeden z těchto kamenů neobstojí. Na řadu musí přijít těžké kalibry, jakými jsou mramor nebo žula.

Kamenná kuchyňská deska z mramoru

Krystalický vápenec nebo-li mramor je přírodní kámen, který je díky svým vlastnostem a honosnému vzhledu v interiéru hojně využíván, a to zejména pro kamenné obklady, parapety, kamennou dlažbu či obložení do koupelen. Kamenná kuchyňská deska z mramoru má nejčastěji bílou texturu s klasickými šedým „mramorováním“. Na trhu je však k dostání mnohem více různých druhů, které jsou typicky zabarvené a strukturované podle místa výskytu.

Žula vítězí

Kamenná kuchyňská deska ze žuly představuje vrchol materiálové odolnosti. Ne že by mramor nebyl odolný, ale přeci jen je měkčí a hlavně poréznější a proto vyžaduje povrchovou úpravu. Naproti tomu žulová deska je prakticky nezničitelná. Můžete na ni krájet, strouhat, válet těsto a nebo naklepávat maso, s kamennou deskou ze žuly to ani nehne. Žulová deska, stejně jako jakákoliv jiná kamenná kuchyňská deska je také vysoce odolná i proti teplu. Žula proto bez problémů snese i 250°C, takže rozlitá vroucí voda, odstavený hrnec z plotny nebo pekáč z rozpálené trouby nepředstavuje žádný problém.

Kamenná kuchyňská deska – cena

Pracovní desky z přírodního kamene působí luxusně a ani cena není bohužel zanedbatelná. Při jejich koupi počítejte s částkou cca 5000 – 8000 Kč za běžný metr, v závislosti na druhu kamene a dodavateli. K ceně je třeba také připočítat opracování materiálu, takže budete-li chtít do desky vyříznou otvor pro dřez, zaoblit hrany apod., může se cena vyšplhat klidně i na dvojnásobek. Výsledný produkt ale stojí za to. Kamenná kuchyňská deska je nádhernou dominantou každé luxusní kuchyňské linky a bude vám dobře sloužit na věky věků.


Chcete-li se o kuchyňských deskách z přírodního kamene dozvědět více (parametry, údržba, ceny atd.), pokračujte na stránky věnované kamenným kuchyňským deskám ze žuly nebo z mramoru.